Объявления
Новых объявлений нет
Оптовая торговля
г. Краматорск
ул. Рыночная, 5,
(Старый город, рынок)
(050) 032-39-60
(050) 032-39-86
Грецкие орехи ПОКУПАЕМ
справочно-информационный
САЙТ КРАМАТОРСК
Управление является подотчетным и подконтрольным городскому совету, подчинен исполнительному комитету, городскому голове, заместителю городского головы - Люльке Юрию Анатольевичу.
Клец Юлия Владимировна – начальник отдела труда
Игнатенко Татьяна Дмитриевна – начальник отдела социальных пособий и компенсаций
Поляков Сергей Семенович – инспектор труда
Получатели жилищных субсидий и льгот на жилищно-коммунальные услуги, сообщите о смене поставщика природного газа!
05.11.2020
Управление труда и социальной защиты населения Краматорского городского совета информирует.
С 1 октября 2020 года фактическая поставка природного газа потребителям осуществляется поставщиком «последней надежды». Максимальная продолжительность поставки природного газа поставщиком «последней надежды» не может превышать 60 дней в год. Поэтому до 1 декабря 2020 года гражданам необходимо выбрать нового поставщика природного газа и заключить с ним договор.
По информации YASNO фактом присоединения потребителя на поставку газа в ООО «Донецкие энергетические услуги» является получение им смс-сообщение, в котором указан новый номер лицевого счета и дату начала поставки природного газа от YASNO.
Положением о порядке назначения жилищных субсидий, утвержденным постановлением Кабинета Министров Украины от 21.10.1995 года № 848 предусмотрено, что гражданин, которому назначена жилищная субсидия, обязан в течение 30 календарных дней проинформировать структурное подразделение по вопросам социальной защиты населения о смене исполнителя коммунальных услуг.
С целью своевременного и в полном объеме предоставление гражданам предусмотренных законодательством социальных гарантий, обращаемся с просьбой к получателям жилищных субсидий и льготников в кратчайшие сроки сообщать в органы социальной защиты населения о смене поставщика природного газа для бытовых нужд.
Обращаться в органы социальной защиты целесообразно уже после получения смс-уведомления с номером лицевого счета и датой начала поставки газа новым поставщиком.
Замечаем, что сообщить о смене поставщика природного газа или получить консультацию по вопросам предоставления жилищных субсидий Вы можете отправив соответствующее заявление по почте на адрес: ул. Героев Небесной Сотни, 23, г. Краматорск 84333, или на электронный адрес управления: utszn1426@krm.gov.ua
Кроме этого, в помещении управления установлен ящик для обращений граждан, в который вы можете вне очереди положить написанное заявление.
Для получателей жилищных субсидий ящик установлен по адресу: ул. Героев Небесной Сотни, 23, для получателей льгот – по ул. Маяковского, 24.
Консультацию по вопросам назначения жилищных субсидий также можно получить по телефону «горячей линии» управления с 095 59 79 103.
Консультацию по вопросам назначения льгот можно получить по телефонам (06264)6 30 54, (06264)6 30 58.
Образец заявления об изменении поставщика природного газа для бытовых нужд:
Інформація про впровадження нового виду виплат - компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
30.09.2020
З 25.09.2020року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі». Даною постановою затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та застосовується з 01.01.2020 року для осіб, які звернуться за призначенням компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, протягом 60 календарних днів із для публікації цієї постанови (до 25.12.2020 року), крім п.п.2 п.7 цього Порядку, який набирає чинності з 01.01.2021 року.
Цей Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд (далі — компенсація), що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг (далі — фізична особа, яка надає соціальні послуги) особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (далі — соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі) та є:
- особами з інвалідністю І групи;
- дітьми з інвалідністю;
- громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
- невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
- дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1161.
Компенсація не призначається фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду особам, зазначеним вище, якщо такі особи отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду.
Розмір компенсації відповідно до статті 13 Закону України “Про соціальні послуги” обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні шість місяців, що передують місяцю подання заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.
Середньомісячний сукупний дохід фізичної особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу, згідно з Методикою обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї затвердженою наказом Мінсоцполітики від 16 червня 2020 р. № 419.
До складу сім’ї фізичної особи, яка звертається за призначенням компенсації, включаються чоловік, дружина, діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (в тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю. При цьому діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти до досягнення 23 років і не мають власних сімей, включаються до складу сім’ї незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування. До складу сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги, що звертається за призначенням компенсації, не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні, та непрацездатні особи.
Для отримання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги, подаються до структурного підрозділу заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та документи/відомості у паперовій формі. Подання документів у електронні формі (п.п.2 п.7) буде впроваджено з 01.01.2021 року.
Особою/законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг, подається заява про згоду отримувати соціальні послуги від фізичної особи, яка надає соціальні послуги.
Форми заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та заяви про згоду отримувати соціальні послуги від фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на даний час затверджуються Мінсоцполітики.
Призначення і виплата компенсації здійснюються структурним підрозділом із місяця подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, таких документів:
1) у паперовій формі:
заява про надання компенсації;
заява про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Для іноземців та осіб без громадянства — копія посвідчення біженця, копія посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або копія паспортного документа іноземця та копія посвідки на тимчасове проживання/посвідка на постійне проживання (подається фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, якій надаються соціальні послуги на непрофесійній основі);
копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, у якому зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (подається фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі);
копія свідоцтва про народження дитини (у разі надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі дитині);
декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї заявника;
копія акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ;
копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ;
довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ;
копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для опікунів або піклувальників);
Якщо заява із пакетом документів надсилається поштою, днем подання заяви вважається дата відправлення, зазначена на поштовому штемпелі.
Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, заявника повідомлення про те, які документи потрібно подати. Якщо їх буде подано не пізніше ніж через один місяць з дня отримання повідомлення, днем подання заяви вважатиметься день її прийняття структурним підрозділом або відправлення поштою.
Виплата компенсації припиняється у разі:
зміни місця проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, чи фізичної особи, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію;
смерті особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
смерті фізичної особи, яка надавала соціальні послуги та отримувала компенсацію;
перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на повному державному утриманні або отримання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного догляду в умовах стаціонару за плату.
Виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі:
перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 10 календарних днів;
перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному лікуванні протягом повного календарного місяця.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких припиняється догляд, фізична особа, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію, зобов’язана в десятиденний строк письмово повідомити про це структурним підрозділам, що здійснюють її виплату. Виплата компенсації припиняється з місяця, що настає за тим, у якому сталися зміни.
Компенсація призначається з місяця звернення за нею, якщо протягом місяця з дня звернення подано всі необхідні документи.
Для підтвердження факту спільного проживання з особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та догляду за нею складається акт про проведення обстеження сім’ї фахівцями структурного підрозділу. Форма акту про проведення обстеження сім’ї затверджується Мінсоцполітики.
Якщо фізична особа надає соціальні послуги за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, але має інше зареєстроване місце проживання, обстеження сім’ї для встановлення факту догляду є обов’язковим.
Розглянемо приклади.
Приклад №1.
Подружжя пенсіонерів, один з подружжя потребує соціальних послуг за висновком лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися. Розмір пенсії одного – 3000грн., другого – 2100грн. Інших доходів сім’я немає. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 2550грн. (3000+2100)/2члени сім’ї.
Розмір компенсації -0,00грн. (2118грн.- прожитковий мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня 2020 року – 2550грн. -середньомісячний сукупний дохід сім’ї).
Приклад №2.
Син доглядає за батьком. Син працює та отримує зарплату 7000грн., має дружину, яка не працює та сім’я виховує 2-х дітей.
Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 1750грн.
(7000/4 члени сім’ї.)
Розмір компенсації -368грн. (2118грн.- прожитковий мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня 2020 року – 1750грн. -середньомісячний сукупний дохід сім’ї).
За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»: (06264) 3-12-60, (095) 597-91-03 та на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua
Інформація про зміну з 01.09.2020 року механізму надання «пакунку малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію.
15.09.2020
З 01.09.2020року змінено механізм надання «пакунку малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Даною постановою затверджено Порядок та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках (далі – Порядок).
Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк” (далі — уповноважений банк), на підставі укладеного між Мінсоцполітики та уповноваженим банком договору про взаємодію.
Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини 2020 року народження.
Згідно п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №744 розмір грошової вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить 5тис.грн.
Для призначення грошової компенсації отримувач подає (надсилає) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради обʼєднаної територіальної громади (далі ― виконавчий орган місцевої ради):
заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
до заяви додаються:
1) копію свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, ― копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України, разом з перекладом українською мовою. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;
2) копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків матері та дитини (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України);
3) довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році).
В окремих випадках додатково додаються:
1) копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
2) копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);
3) копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;
4) копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства)/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
Отримувач грошової компенсації –громадянин України, іноземці та особи без громадянства, які разом з дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання, та які не отримали «пакунок малюка» в натуральному вигляді для одержання грошової компенсації проводять наступні дії:
1. Звертається до АТ «КБ «ПриватБанк»;
2. Укладає договір з АТ «КБ «ПриватБанк», відкриває рахунок із спеціальним режимом використання, отримує спеціальну соціальну картку «пакунок малюка»;
3. Звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом одного року з моменту народження дитини за місцем проживання/перебування із заявою згідно з формою, встановленою Порядком, та пакетом документів;
4. Самостійно витрачає кошти грошової компенсації у визначених закладах торгівлі (реєстр учасників пілотного проекту торгівлі розміщується на офіційному веб – сайті Мінсоцполітики та АТ «КБ «ПриватБанк»).
Мінсоцполітики надає актуальну інформацію щодо алгоритму реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Надаються методичні рекомендації в додатках.
За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»: (06264) 3-12-60, (095) 597-91-03 та на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua
Інформація про завершення програми щодо виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до 1 та 2 групи платників податків.
12.08.2020
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повідомляє.
Міністерство соціальної політики проінформувало, що 22.07.2020 Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», далі – ПКМУ №641.
Відповідно до п.2 ПКМУ № 641 залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі — рівень епідемічної небезпеки).
В регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для “зеленого” рівня епідемічної небезпеки. В Донецькій області «зелений» рівень епідемічної небезпеки.
Відповідно до зазначеної постанови з 01.09.2020 буде завершено програму щодо виплати допомоги на дітей згідно Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми».
Враховуючи зазначене, заяви про призначення допомоги на дітей, які будуть надходити до управління як особисті звернення чи через сайт Міністерства соціальної політики України на портал «Е – СЕРВІСИ» - «допомога на дітей для ФОП» після 31.08.2020, не приймаються для опрацювання.
Водночас, за зверненнями, які надійдуть до 31.08.2020, вони будуть опрацьовані та до 10.09.2020 по ним буде подано заявку щодо потреби в бюджетних коштах для виплати допомоги на дітей для проведення виплати у вересні поточного року.
За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»: (06264) 3 12 60, 095 5979 103
та на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua
Інформація про порядок звернення за подовження призначення допомоги на дітей одинокій матері та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги».
12.08.2020
Урядом відповідно до Закону України від 2 червня 2020 року № 646-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» 22 липня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (далі - постанова № 632).
У зв’язку з цим Міністерство соціальної політики інформує щодо питань реалізації постанови Кабінету Міністрів України №632 від 22липня 2020 року «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (далі - Постанова № 632).
Відповідно до пункту 2 Постанови№ 632 встановлено, що з 1 липня 2020року призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні — червні 2020 р., здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
Таким чином, отримувачем державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям подаються дві заяви з необхідними документами:
заява та необхідні документи для проведення перерахунку виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, за нормами, які діяли до 1 липня 2020 року (у тих випадках, коли виплату було продовжено в межах березня - червня 2020 року без особистого звернення особи із заявою та необхідними документами);
заява та необхідні документи для проведення призначення зазначених видів допомоги, за нормами, які діють з 1 липня 2020 року.
Постановою № 632:
1) затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, яким встановлено єдиний порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарств) для всіх видів соціальної допомоги та житлових субсидій, які надаються залежно від доходу сім’ї.
Для реалізації такого підходу запроваджується обмін інформацією з ДПС, Пенсійним фондом України та скасовується необхідність надання додаткових довідок про доходи від заявників. Крім того, при розрахунку доходу включатиметься розмір «чистої» заробітної плати (сума доходу без податку на доходи фізичних осіб).
Звертаємо увагу, що:
- відтепер при зверненні за призначенням допомоги малозабезпеченим сім’ям факт звернення за аліментами, за умови перебування заявника у шлюбі з відповідачем (чоловіком – батьком дитини), не дає підстав не враховувати чоловіка (дружину) – платника аліментів до складу малозабезпеченої сім’ї;
- розмір житлової субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу і не враховується до середньомісячного сукупного доходу під час призначення житлової субсидії для інших видів державних виплат - враховується.
Також вищезазначеним Порядком чітко визначено види доходу, які враховуються (не враховуються) у сукупному доході сімей.
Зокрема, до середньомісячного сукупного доходу не включаються такі соціальні виплати:
частина допомоги при народженні дитини, виплата якої проводиться одноразово;
частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої проводиться одноразово;
одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”;
державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
компенсація послуги “муніципальна няня”, що виплачується отримувачу такої послуги;
державна соціальна допомога, яка виплачується з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А.
державна соціальна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.
суми сплачених особою аліментів (за умови документального підтвердження фактичної сплати);
суми отриманих аліментів;
спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;
доходи від розміщення депозитів;
оплата праці членів виборчих комісій, а також осіб, яких залучають до роботи у цих комісіях, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів;
допомога громадських та благодійних організацій;
допомога на поховання;
матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, а також сім’ям, у яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачується за рахунок коштів місцевих бюджетів;
допомога, компенсація, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, є одноразовою та отримана протягом одного календарного року;
вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, технічних та інших засобів реабілітації, в тому числі грошова компенсація вартості самостійно придбаних технічних засобів реабілітації, вартість отриманих дитячих новорічних подарунків;
суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, завданої здоров’ю працівника під час виконання ним своїх трудових обов’язків;
одноразова натуральна допомога “пакунок малюка”;
допомога, отримана в межах реалізації соціальної благодійної програми з відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад Донецької та Луганської областей.
Для працездатних осіб, які тривалий час не отримували доходи, встановлюється диференційована величина «умовного доходу» при розрахунку середньомісячного сукупного доходу.
1)затверджено нову редакцію Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким посилюється адресність надання державної соціальної допомоги. Основним принципом надання допомоги малозабезпеченим сім’ям визначено об’єктивність причин отримання низьких доходів або їх відсутності у непрацюючих працездатних членів. При цьому в програмі допомоги малозабезпеченим сім’ям залишаються особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними трирічного (шестирічного) віку та хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність; за особою з інвалідністю І чи ІІ групи, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім’ї або одинокі матері за певних умов;
3)передбачається впровадження мотиваційних заходів для тих одержувачів державної соціальної допомоги, які працевлаштувалися у період отримання допомоги. У разі працевлаштування таких осіб при черговому призначенні допомоги до сукупного доходу враховуватиметься лише 50 % отриманого доходу, що створить умови поступового переходу від отримання допомоги до самозабезпечення;
4)запроваджуються однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям;
5)удосконалено порядки надання окремих видів державної допомоги, зокрема тимчасової державної допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях шляхом:
визначення права на призначення тимчасової допомоги на підставі відомостей з Єдиного реєстру боржників про одного з батьків, який ухиляється від сплати аліментів.
поновлення виплати допомоги багатодітним сім’ям на період канікул.
Постановою № 632 також встановлено, що перерахунок допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні — червні 2020 р., проводиться з 1 січня 2020 р. у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 року призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року за умови встановлення права на допомогу.
Для визначення права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям впроваджуються обмеження, тобто допомога не призначається:
-1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.
Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:
сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; надавали послуги з догляду відповідно до законодавства;
У випадку, коли доходи відсутні на один шестимісячний період допомога одинокій матері може бути призначена, якщо сім’я є багатодітною і звернулася за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям у липні - грудні 2020 року.
2) протягом 12 місяців перед зверненням здійснена купівля на суму понад 50 тис.грн.;
3) у власності є друга квартира;
4) у власності є більше ніж один автомобіль.
Допомога на дітей одинокій матері надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям (далі ― період, за який враховується дохід).
У зв’язку з впровадженням нового механізму у призначенні допомоги на дитину одинокій матері, якщо у складі сім’ї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:
- у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;
- відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.
Допомога на дітей одиноким матерям за таких умов на наступний строк призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення виплати такої допомоги.
Тобто умови призначення допомоги стали більш вимогливіші до об’єктивності причини відсутності доходів у працездатних членів сім’ї.
Склад сім’ї для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одинокій матері визначається згідно декларації наданої заявником. Тому необхідно кожного разу надавати оригінали документів членів сім’ї для перевірки правильності внесення персональних даних членів сім’ї до декларації. Згідно цих даних буде здійснюватися перевірка інформації через офіційні джерела – Державні реєстри.
Заява та декларація вважаються такими, що не подані, у разі внесення не у повному обсязі відомостей про членів малозабезпеченої сім’ї (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України чи іншого документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім’ї.
Розмір прожиткового мінімуму для сім’ї залежить від її складу і визначається як сума прожиткових мінімумів, розрахованих і затверджених відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.
Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім’ї ― обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів малозабезпеченої сім’ї, одержаний ними протягом шести місяців.
Шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (далі ― період, за який враховуються доходи).
Змінено механізм призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, а саме, для усіх категорій дітей підвищено рівень забезпечення прожиткового мінімуму до 130%; скасовано норми щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї на 10%, для кожної дитини з інвалідністю та для кожної дитини, яка утримується одинокою та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є особами з інвалідністю I або II групи, - на 20%; та виключено доплати на дітей у розмірі 250,00 грн. та 500,00грн. (роз’яснення надані листом Міністерства соціальної політики України від 25.06.2020 №9168/0/2-20/56).
За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»: (06264) 3 12 60, 095 5979 103
та на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua
Інформація для одиноких осіб старше 80 років щодо умов призначення допомоги на догляд.
12.08.2020
Постановою Кабінета Міністрів України від 29.07.2020 №663, яка опублікована 31.07.2020 року, внесено зміни до постанови Кабінета Міністрів України від 02.04.2005 №261 (далі – Порядок №261 зі змінами), якою затверджений Порядок призначення і виплати соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.
Прийнятими змінами доповнено перелік осіб та умови надання цим особам державної соціальної допомоги на догляд.
Згідно п.13 п.п. 6 Порядку №261 зі змінами державна соціальна допомога на догляд (далі - допомога на догляд) призначається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду та одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно п.4 Порядку №261 зі змінами до одиноких осіб, що мають право на допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати. Підтвердженням належності до цієї категорії є:
інформація про відсутність працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), зобов'язаних за законом їх утримувати (зазначається у поданій заяві про призначення допомоги на догляд);
інформація про склад сім’ї (зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги).
Згідно п.15 Порядку №261 зі змінами допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а також іншим особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд.
Особам, які одержують надбавку до пенсії на догляд, за бажанням замість зазначеної виплати може бути призначена допомога на догляд. Припинення надбавки на догляд, яка випалчується через органи Пенсійного фонду здійснюється за особистою заявою особи до цього органу.
Таким чином, у разі призначення до пенсії надбавки на догляд чи призначення іншим особам компенсаційних виплат за здійснення догляду за цією особою, впроваджений вид допомоги на догляд не призначається.
Відповідно до п.18 Порядку №261 зв змінами державна соціальна допомога на догляд встановлюється у таких розмірах від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 40 відсотків. Станом на серпень розмір допомоги на догляд для вищевказаної категорії осіб становить 684,80грн. (1712,00грн. х 40%).
Згідно п.23 Порядку №261 зі змінами допомога на догляд призначається з дня звернення за допомогою. Днем звернення за призначенням допомоги на догляд вважається день прийняття заяви з усіма необхідними документами.
У разі коли заява про призначення допомоги на догляд з усіма необхідними документами надсилається поштою, днем звернення вважається дата на поштовому штемпелі з місця відправлення заяви.
У разі коли до заяви про призначення допомоги на догляд додано не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, які документи необхідно додати. У разі подання решти документів не пізніше трьох місяців з дня відправлення повідомлення про необхідність їх подання днем звернення вважається день прийняття або відправлення заяви про призначення такої допомоги.
Згідно п.10 Проядку №261 зі змінами для призначення соціальної допомоги подаються такі документи:
- заява за формою, встановленою Мінсоцполітики (під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, трудова книжка та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- інформація про склад сім’ї чи про віднесення особи до одиноких осіб зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги.
- медичний висновок ЛКК про те, що особа потребує постійного стороннього догляду (видається в лікарні за місем перебування на обліку у сімейного лікаря чи за місцем перебування на медичному обслуговуванні).
Згідно п.35 Порядку №261 зі змінами допомога на догляд виплачуються підприємствами, установами, організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсії (допомоги):
- За умови одержання пенсії в банківській установі до вище вказаних документів необхідно надати інформацію відповідного банку про рахунок, для перерахування допомоги на догляд чи в заяві зазначити про виплату допомоги на догляд за місцем проживання одержувача допомоги.
Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто, поштою або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Таким чином, основним документом, який підтверджує право на призначення допомоги на догляд є висновок ЛКК про потребу особи постійного стороннього догляду.
Прийом заяви та документів здійснюється в управлінні за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 23 в секторі прийому громадян (холл) за попереднім записом по талону. Талон на прийом попередньо можно відкласти на зручний час за телефоном «гарячої лінії управління» (06264) 31260, 095 59 79 103.
На даний час відсутнє програмне забезпечення з Мінсоцполитики, з використанням якого можливе призначення допомоги на догляд. Відсутні методичні рекомендації з Мінсоцполитики щодо впрповадження нового виду допомоги.
За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»: (06264) 3 12 60, 095 5979 103
та на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради інформує про зміни з 01.07.2020 року у механізмі призначення допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
21.07.2020
2 червня 2020р. прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» № 646-IX, яким передбачено:
- з 1 січня 2020 року – підвищення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування – 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
- з 1 липня 2020 року здійснено перерахунок призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з урахуванням розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму для дітей на рівні 130% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;
- з 1 липня 2020 року скасовано норми щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї на 10%; для кожної дитини з інвалідністю, та для кожної дитини, яка отримується одинокою матір’ю та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є особами з інвалідністю I або II групи скасовано норму щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини на 20%;
- з 1 липня 2020 року скасовано норми щодо збільшення розміру державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 років на 250 грн., на кожну дитину віком від 13 до 18 років на 500 грн;
- з 1 липня 2020 року змінено алгоритм розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, згідно з яким для призначення, виплати та припинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям додатково застосовуються умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Передбачається врахування майнового стану як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, так і при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям. При зверненні за вказаними видами допомоги заявнику необхідно особливу увагу звертати на заповнення розділів декларації в частині наявності у власності особи (чи членів сім’ї) житла та транспортних засобів. Наприклад, сім’ї, що мають 2 житлових приміщення чи 2 транспортних засоби не матимуть права на вказані види допомоги. Раніше такі випадки розглядала комісія, згідно проекту «нового порядку» повноваження комісії скасовано. З метою недопущення надання неповної чи недостовірної інформації до моменту призначення інформація по членам сім’ї буде проходити попередню перевірку по існуючим державним реєстрам про володіння майном та транспортними засобами.
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 року у зв’язку з відсутністю нормативно – правових актів буде призначена, починаючи з липня 2020 року.
Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 14.07.2020 №10100/2/2-20/56 – на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» від 02.06.2020 №646-ІХ, розроблено та подано на розгляд Уряду проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» яким, зокрема, передбачено зміну алгоритму розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям з 1 липня 2020 року.
Зазначеним Законом України, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», згідно з якими для призначення, виплати та припинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям додатково застосовуються умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, проектом постанови передбачається врахування майнового стану як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, так і при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям. Отже, під час звернення за вказаними видами допомоги, необхідне обов’язкове заповнення заявником розділів декларації в частині наявності у власності житла та транспортних засобів.
Звертаємо увагу, що особам, які звертаються у липні поточного року за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, призначення таких допомог буде здійснюватися після прийняття Кабінетом Міністрів України зазначеного проекту постанови та набрання її чинності.
Консультації з зазначеного питання можна отримати за телефонами: 3-12-60, 0955979103.
Звертаємо увагу, що в подальшому при визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям застосовуються умови, встановлені для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Тому ті одержувачі допомоги, які є працездатні та не працюють, не сприяють своєму працевлаштуванню через центри зайнятості у подальшому буде спочатку обмежуватись право на допомогу та надалі - не матимуть права на допомогу.
Попередньо з проекту випливає, що доходи будуть враховуватись за два квартали, що передують місяцю звернення за даними ДФС та ПФ. Тобто заявник декларує види доходів членів сім’ї, а підтвердження повинно надійти з офіційних джерел. Та надавати дані про доходи, які відсутні з офіційних джерел.
Відтепер, державна підтримка буде спрямована для сімей, які мають обґрунтовано низькі доходи, сплачують ЄСВ з доходів, тобто сім’ї (працездатні члени) відтепер будуть більш мотивовані на роботу, що сприятиме викоріненню утриманського відношення до життя та виховуватиме бажання працювати для здобуття економічної самостійності.
Додатково інформуємо.
Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» (далі – Постанова №264) установити, що на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі ― карантин) строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям (далі ― державна соціальна допомога), яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
Згідно пункту 2 Постанови №264 установлено, що орган соціального захисту населення протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.
У разі коли за результатами проведеного перерахунку:
розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги;
не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, орган соціального захисту населення протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги стягує згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.
Перерахунок буде проведено з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.
В подальшому при призначенні державної допомоги, у випадку зменшення розміру допомоги або встановленні відсутності права для призначення державної допомоги управління буде відраховувати надміру виплачені суми допомог згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачених допомог або стягувати надміру виплачені суми державної допомоги.
На теперішній час в управлінні є дві категорії одержувачів допомоги:
- Перша - хто у липні надали заяви та чекають розгляду після затвердження правових актів;
- Друга -хто не звернулись до управління після закінчення шестимісячного періоду призначення та у зв’язку з карантином продовжують одержувати допомогу у раніше призначеному розмірі.
Таким заявникам допомога одинокій матері та малозабезпеченим сім’ям автоматично виплачена по 31.07.2020 року. Звертаємо особливу увагу таких одержувачів, що вище вказані види допомоги на серпень виключені з масового автоматичного подовження.
Таким чином, таким одержувачам необхідно обов’язково звернутись у липні – серпні з заявою для визначення права та проведення розрахунку за новим алгоритмом призначення на наступний період. Змінами до «нового порядку» передбачено призначення на перший шестимісячний період окремим категоріям сімей, у яких працездатні члени сім’ї не працюють на призначення допомоги. Надано свого роду «карт – бланш» на шість місяців для працевлаштування.
Оскільки зміни набрали чинності з 01.07.2020 року, тому з наступного місяця припинена виплата допомог за старим механізмом призначення.
Рішення про повернення надміру виплаченого розміру державної допомоги (на дітей одинокій матері та малозабезпеченим сім’ям) буде прийматися з дотриманням вимог законодавства.
Інформаційний лист про порядок надання у 2020 році соціальної матеріальної допомоги особам, які проживають у Донецькій області та при народженні дитини у період з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року мали право на натуральну допомогу «пакунок малюка» та не отримали її.
18.06.2020
Після публікації набирає чинності розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово – цивільної адміністрації від 11.06.2020 №579/5-20, яким затверджений Порядок використання субвенції з обласного бюджету бюджетам міст обласного значення, районним бюджетам, бюджетам об’єднаних територіальних громад на виплату у 2020 році соціальної матеріальної допомоги особам, які проживають у Донецькій області та при народженні дитини у період з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року мали право на натуральну допомогу «пакунок малюка» та не отримали її, або опікуну такої дитини (далі – Порядок) та визначений механізм надання цієї допомоги.
Право на отримання соціальної матеріальної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України, які є батьками, патронатними вихователями або опікуном дитини, народженої у період з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року у пологовому будинку, розташованому на території Донецької області, підконтрольній українській владі, та не отримали натуральну допомогу «пакунок малюка» на таку дитину відповідно до Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 512 (із змінами).
Соціальна матеріальна допомога є одноразовою виплатою, розмір якої складає 3250 гривень на кожну живонароджену з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року дитину.
Для отримання соціальної матеріальної допомоги особи, зазначені вище, подають до управління (вул. Герої Небесної Сотні, 23) за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання заяву (у довільній формі із зазначенням поточного рахунку в установі банку та номеру мобільного телефону).
До заяви додаються такі документи:
1) копія свідоцтва про народження дитини;
2) копія документу, що посвідчує особу громадянина України;
3) копія посвідки на постійне проживання (посвідчення біженця) посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземця та особи без громадянства);
4) копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган та мають відмітку в паспорті);
5) копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (подається внутрішньо переміщеними особами);
6) копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
7) копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя).
Заява та документи для виплати допомоги, зазначені у Порядку, можуть бути надані в термін до 09 грудня 2020 року.
Обробка персональних даних здійснюється у відповідності до Закону України «Про захист персональних даних».
Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, заява та документи, передбачені Порядком, можуть бути подані поштою або через поштову скриньку, яка встановлена в управлінні.
Соціальна матеріальна допомога за місцем фактичного проживання виплачується за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання особи. Перевірка відомостей щодо неотримання цієї допомоги здійснюється управлінням з використанням інформаційних систем (електронні запити).
Соціальна матеріальна допомога не виплачується у разі:
1) відмови від новонародженої дитини у пологовому будинку (відділенні) усіх форм власності;
2) відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі у період з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;
3) смерті дитини;
4) отримання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Соціальна матеріальна допомога не виплачується особам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
Для зручності звернення та опрацювання заяв щодо виплати допомоги управління рекомендує скористатися розробленим бланком заяви. У заяві пропонуємо зазначити електронну пошту, куди після призначення допомоги буде надіслано повідомлення про прийняте рішення. Подані документи розглядаються протягом десяти робочих днів з дати надходження документів.
У разі подання не всіх документів, протягом одного робочого дня з дати їх отримання управління (на електронну пошту чи по телефону) повідомляє заявника, які документи необхідно додати.
Згідно Порядку заявнику відмовляється у виплаті соціальної матеріальної допомоги у разі:
якщо заявник (-ця) не належить до осіб, зазначених у Порядку;
виявлення недостовірних відомостей, наданих заявником (-цею);
подання заявником (-цею) заяви та документів, зазначених у Порядку, після спливу терміну визначеного в Порядку;
Управління протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про виплату або відмову у виплаті соціальної матеріальної допомоги письмово повідомляють заявника (-цю) про прийняте рішення (на електронну пошту).
Наголошуємо, для подання заяви та документів під час карантину не створюйте чергу та користуйтеся послугами «Укрпошти» чи скриньки для листування, яка встановлена в приміщенні управління. За підрахунками в управління за призначенням допомоги може звернутися 2050 осіб.
Таким чином, виплатою соціальної матеріальної допомоги за рахунок субвенції з обласного бюджету будуть охоплені діти, які народилися в період з 01.09.2018 року по 31.12.2019 року та порядок надання для них натуральної допомоги «пакунок малюка» був затверджений постановою КМУ №512 від 20.06.2018.
Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512, втратив чинність з 01.01.2020 (відповідно до постанови КМУ № 172). Постанова КМУ № 172 чинна з 04.03.2020 з дня її опублікування/та застосовується з 1 січня 2020 року.
Додатково інформуємо про забезпечення дитини, яка народилася з 01.01.2020 року одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка».
З січня 2020 року змінено механізм планування обсягу, розподілу та забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка», який визначено Порядком забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 172 (далі - Порядок № 172).
З 2020 року закупівля одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» здійснюватиметься централізованою закупівельною організацією за рахунок коштів державного бюджету через систему електронних закупівель.
Організація та проведення тендеру, визначення переможця та організація формування «пакунку малюка», його доставка до отримувачів займає певний час. За інформацією Мінсоцполітики за найсприятливіших умов, перші бебі-бокси, придбані за новою процедурою, дійдуть до отримувачів у червні 2020 року. А за оперативною інформацією з регіонів, «пакунків малюка», придбаних у 2019 році, вистачить до кінця березня - травня 2020 року.
Таким чином, надання «пакунків малюка» у поточному році за рахунок бюджетних коштів в області буде можливим після проведення їх закупівлі та надходження до закладів охорони здоров’я і місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
На теперішній час за обставин відсутності в закладі охорони здоров'я «пакунка малюка» на день виписки новонародженої дитини Мінсоцполітики рекомендує звернутися до місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із відповідною заявою та надати довідку про те, що «пакунок малюка» не видавався на день виписки новонародженої дитини з пологового будинку.
Станом на червень до управління надані 45 довідок .
Про початок прийому заяв для виплати соціальної матеріальної допомоги особам, які проживають у Донецькій області та при народженні дитини у період з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року не отримали натуральну допомогу «пакунок малюка» управління проінформує додатково через ЗМІ та веб-сайт виконкому.
Для більш детальної інформації пропонуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії управління» (06264) 3-12-60, 095-59-79-103
Рекомендуемый бланк заявления.
Заполняется: заявителем в Управление труда и социальной защиты населения Краматорского городского совета.
Інформація про внесення змін до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які набули чинності з 01.06.2020.
16.06.2020
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повідомляє.
Урядом 01.06.2020 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України
№432 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №329, якою урегульовано питання отримання допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, з числа осіб, які:
- згідно законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообовя’зкове державне соціальне страхування (пенсіонери та особи з інвалідністю);
- зареєструвались як фізичні особи – підприємці у січні - березні 2020 року.
При цьому зазначені особи при зверненні за допомогою на дітей не надають довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообовя’зкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК -7) та допомога їм призначається з травня 2020 року у разі подання заяви у травні – червні 2020 року.
Водночас постановою уточнено право на отримання допомоги на дітей особам, які до березня 2020 року (включно) змінили та перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку, а також встановлено право звернення за допомогою лише одного з батьків (опікунів), з яким проживає дитина.
Зауважуємо з метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-2019 Уряд запроваджує на період карантину та один місяць після дати його відміни виплату цього виду допомоги та автоматичне подовження інших видів державних виплат, на які має право сім’я з подальшим перерахунком їх розміру на підставі документів наданих заявником у подальшому зверненні.
На теперішній час за призначенням допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям звернулось 358 осіб, з них 230 заявників через електронну заяву та 42 особам відмовлено у призначенні допомоги. Допомога призначена 272 особам на 340 дітей віком до 10 років. Основна причина відхилення заяв це:
- станом на дату подання заяви дитині виповнилось 10 років.
- до дня звернення підприємець закрив свою діяльність, тобто на день подання заяви заявник вже не є ФОП;
- заявники надають неповний пакет документів (дуже часто відсутня довідка про індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК -7).
У червні допомогу вже отримають 272 заявника, загальні видатки склали 672,42тис.грн.
З заявою про призначення допомоги на дітей підприємці можуть звернутись за допомогою онлайн-сервісу державних послуг Міністерства цифрової трансформації України «Дія».
За посиланням для подання заяви для призначення допомоги на дітей заявника онлайн-сервіс спрямовує на сайт Міністерства соціальної політики України на портал «Е – СЕРВІСИ» допомога на дітей для ФОП. На сторінці сайту Міністерства соціальної політики України електронна послуга «Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям» надано докладний опис системи щодо оформлення допомоги на дітей, зокрема роз’яснення щодо переліка потрібних документів,
Додатково інформуємо. Індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7 заявник – ФОП може отримати через веб – портал Пенсійного фонду України за умови наявності у заявника електронного цифрового підпису за посиланням:
https://portal.pfu.gov.ua.
За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»:
(06264) 3 12 60, 095 5979 103 та на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua
За призначенням субсидій можна звернутися в електронній формі
15.06.2020
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради інформує.
Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848, передбачена можливість звернутися за призначенням житлової субсидії в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.
У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній кваліфікований електронний підпис із застосуванням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків, житлова субсидія призначається лише після підписання заявником зазначених документів у паперовій формі протягом місяця з дня подання заяви та декларації в електронній формі.
Збір відомостей, необхідних для призначення субсидій, покладений на органи соціального захисту населення. Але існує ряд документів, які заявнику необхідно надати самостійно, як то договори оренди житлового приміщення; довідки про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді, та інші.
Міністерство соціальної політики України в умовах установлення карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в рамках дії Меморандуму між Міністерством соціальної політики України та Міжнародної благодійною організацією «Фонд Східна Європа» від 09 березня 2017 року про співпрацю в рамках реалізації проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громадян», провело роботу щодо доопрацювання програмного забезпечення електронного сервісу «Система попередньої реєстрації документів про призначення та надання житлової субсидії» (далі електронний Сервіс) в частині надання можливості прикріплення в електронному вигляді сканованих документів до Заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
В електронному Сервісі передбачено можливість приєднання файлу із сканованою копією документу, який належить до одного з зазначених видів (в pdf-форматі).
- документи, які підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
- договір оренди житлового приміщення;
- документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
- довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
- документи, що підтверджують факт перебування особи у складних життєвих обставинах;
- інше.
За консультацією з питань надання житлових субсидій звертатись за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 23, телефон «гарячої лінії» управління з 095 59 79 103, або на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua
Информация по внедрению пособия на детей физическим лицам-предпринимателям, которые избрали упрощенную систему налогообложения и относятся к первой и второй группе плательщиков единого налога согласно постановлению Кабинета Министров Украины от 22.04.2020 №329 «Некоторые вопросы социальной поддержки семей с детьми»
07.05.2020
Управление труда и социальной защиты населения Краматорского городского совета сообщает.
С целью усиления социальной защиты семей с детьми на период проведения мероприятий, направленных на предупреждение возникновения и распространения острой респираторной болезни COVID-2019 Правительство вводит на период карантина и один месяц после даты его отмены выплату пособия на детей физическим лицам-предпринимателям, которые избрали упрощенную систему налогообложения, и относятся к первой и второй группе плательщиков единого налога, далее - пособие на детей.
Постановлением КМУ от 22.04.2020 №329, которое вступило в силу с 05.05.2020 года - для опубликования в «УК», утвержден Порядок выплаты пособия на детей физическим лицам-предпринимателям, которые избрали упрощенную систему налогообложения, и относятся к первой и второй группе плательщиков единого налога.
Помощь на детей назначается и выплачивается физическим лицам-предпринимателям, которые избрали упрощенную систему налогообложения и относятся к первой и второй группе плательщиков единого налога и оплатили единый взнос на общеобязательное государственное социальное страхование за все месяцы 2019 или в течение всех месяцев 2019 после государственной регистрации физического лица-предпринимателя.
Назначение и выплата пособия на детей осуществляется структурными подразделениями по вопросам социальной защиты населения районных, районных в г. Киеве и Севастополе госадминистраций, исполнительных органов городских, районных в городах (в случае их образования) советов (далее - органы социальной защиты населения) по зарегистрированному месту жительства или месту жительства физического лица-предпринимателя (далее - заявитель).
Помощь на детей по месту жительства назначается при условии неполучения указанной помощи по зарегистрированному месту жительства заявителя. Проверка сведений о неполучении пособия производится органами социальной защиты населения с использованием информационных систем.
Помощь на детей назначается одному из родителей (опекуну) на каждого ребенка до достижения им 10 летнего возраста (включительно) в размере прожиточного минимума, установленного для детей соответствующих возрастных групп по состоянию на 1 января 2020, и выплачивается ежемесячно за полный месяц.
Помощь на детей назначается с месяца обращения и выплачивается в течение действия карантина и один месяц после даты его отмены через учреждения уполномоченных банков в соответствии с Порядком выплаты пенсий и денежной помощи через текущие счета в банках, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 30 августа 1999 № 1596 (Официальный вестник Украины, 1999 г., № 35, ст. 1803; 2016, № 79, ст. 2636).
Заявитель подает/направляет органу социальной защиты населения заявление по форме (прилагается ниже) в бумажной или электронной форме с указанием счета в учреждении уполномоченного банка и документы/сведения в бумажной или электронной форме.
В бумажной форме заявитель представляет следующие документы:
- копии свидетельства о рождении детей до 10 лет;
- справку из Пенсионного фонда Украины об уплате единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование (индивидуальные сведения о застрахованном лице по форме ОК-7);
- копию документа, подтверждающего право на постоянное проживание в Украине (для иностранца и лица без гражданства);
- копию решения районного, районного в г. Киеве и Севастополе госадминистрации, исполнительного органа городского, районного в городе (в случае ее образования) совета, сельского, поселкового, городского совета объединенной территориальной общины или суда об установлении опеки (в случае осуществления опеки над ребенком).
В электронной форме заявитель представляет следующие документы/сведения:
- фотокопии свидетельства о рождении детей до 10 лет или сведения о свидетельствах о рождении детей (серия, номер, дата выдачи, фамилия, имя и отчество ребенка, фамилия, имя и отчество родителей)
- фотокопию справки из Пенсионного фонда Украины об уплате единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование (индивидуальные сведения о застрахованном лице по форме ОК-7);
- фотокопию документа, подтверждающего право на постоянное проживание в Украине (для иностранца и лица без гражданства);
- фотокопию решения районного, районного в г. Киеве и Севастополе госадминистрации, исполнительного органа городского, районного в городе (в случае ее образования) совета, сельского, поселкового, городского совета объединенной территориальной общины или суда об установлении опеки (в случае осуществления опеки над ребенком).
На сегодняшний день на уровне Минсоцполитики разрабатывается соответствующее программное обеспечение для возможности подачи документов на назначение помощи в электронном виде через онлайн сервис на портале Минсоцполитики с использованием квалифицированной электронной подписи.
После реализации соответствующего программного обеспечения сведения в электронном виде без предоставления фотокопий документов, возможно будет предоставить через информационные системы Минсоцполитики.
Документы, необходимые для назначения пособия на детей, рассматриваются органом социальной защиты населения в течение трех рабочих дней со дня получения заявления со всеми необходимыми документами.
Проверка принадлежности физического лица-предпринимателя к первой или второй группе плательщиков единого налога производится органом социальной защиты населения с использованием данных из Реестра плательщиков единого налога.
Помощь на детей не назначается на детей, на которых выплачивается компенсация услуги «муниципальная няня».
На каждого получателя пособия на детей органом социальной защиты населения ведется личное дело, в котором хранятся документы, на основании которых назначено пособие на детей, а также расчеты ее размера.
Получатель пособия на детей в случае возникновения обстоятельств, которые приводят к прекращению выплаты помощи, обязан в течение трех рабочих дней сообщить об этом органам социальной защиты населения.
Получение получателем других видов помощи, за исключением компенсации услуги «муниципальная няня», не влияет на назначение и выплату пособий на детей.
Дополнительно информируем. Индивидуальные сведения о застрахованном лице по форме ОК-7 заявитель - ФОП может получить через веб-портал Пенсионного фонда Украины при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи по ссылке:
https://portal.pfu.gov.ua
За предоставлением дополнительной информации рекомендуем обращаться по телефону «горячей линии»:
(06264) 3 12 60,
(095) 597-91-03
и на электронный адрес управления: utszn1426@krm.gov.ua
Порядок назначения жилищных субсидий в период карантина
15.04.2020
Управление труда и социальной защиты населения Краматорского городского совета информирует.
Правительством 25.03.2020 года принято постановление Кабинета Министров Украины № 247 «Об особенностях предоставления жилищных субсидий».
Согласно принятому постановлению в мае 2020 назначение субсидий на следующий период для всех домохозяйств, получающих субсидию в отопительном периоде 2019-2020 годов, будет осуществлен автоматически без обращения граждан в органы социальной защиты (то есть без подачи заявления и декларации).
При этом следует заметить, что автоматически без обращений граждан будет назначена субсидия при наличии права домохозяйства на ее получение. Напоминаем, что согласно Положению о порядке назначения жилищных субсидий, утвержденным постановлением Кабинета Министров Украины от 21.10.1995 года № 848, жилищная субсидия не назначается (в том числе на следующий период), если:
1. в собственности членов домохозяйства или членов семьи лица из состава домохозяйства является транспортное средство с даты выпуска которого прошло менее пяти лет (кроме мопеда и прицепа);
2. в составе домохозяйства являются неработающие лица трудоспособного возраста, у которых либо отсутствуют доходы, или они меньше минимальной заработной платы, а также если ими не уплачен единый взнос на общеобязательное государственное социальное страхование в размере не меньше минимального, суммарно в течение трех месяцев в периоде, за который учитываются доходы для назначения жилищной субсидии;
3. любой из состава домохозяйства или член семьи лица из состава домохозяйства в течение 12 месяцев перед назначением жилищной субсидии совершил покупку или иным законным способом приобрел право собственности на земельный участок, квартиру (дом), транспортное средство (механизм), строительные материалы другие товары долгосрочного потребления или оплатил (единоразово) любые услуги на сумму, превышающую 50 тыс. гривен;
4. структурным подразделением по вопросам социальной защиты населения получена информация о наличии просроченной более двух месяцев (на дату предоставления такой информации) задолженности по оплате жилищно-коммунальных услуг, расходов на управление многоквартирным домом, срок исковой давности которой не истек и общая сумма которой превышает 20 необлагаемых минимумов доходов граждан (340 грн.). При этом при условии предоставления получателем субсидии документального подтверждения уплаты задолженности или заключения договора о ее реструктуризации или обжалования задолженности в судебном порядке (определения об открытии производства по делу) в течение двух месяцев с начала такого сезона жилищная субсидия назначается с начала отопительного (неотопительного) сезона.
В другом случае - с месяца, следующего за тем, в котором до структурного подразделения по вопросам социальной защиты населения поступило документальное подтверждение уплаты задолженности или заключения договора о ее реструктуризации, задолженности или обжалования в судебном порядке (определения об открытии производства по делу).
5. гражданин не вернул излишне полученную сумму жилищной субсидии за предыдущие периоды ее получения;
6. в составе домохозяйства или в составе семьи члена домохозяйства являются лица, имеющие задолженность по исполнительным производствами о взыскании алиментов более трех месяцев.
Если субсидия в предыдущем периоде назначена по решению комиссии, назначения жилищной субсидии на следующий период осуществляется структурным подразделением по вопросам социальной защиты населения без повторного принятия решения комиссией в случае, когда не изменились обстоятельства, на основании которых принято предварительное решение комиссии.
Гражданам, которые были уволены с работы в период карантина, в соответствии с п.1 части первой статьи 40 КЗОТ Украины и зарегистрировались в службе занятости как безработные субсидия будет назначаться на основании заявлений о назначении жилищных субсидий и информации центров занятости по их пребывания на учете, при этом для расчета субсидии учитывается размер назначенной помощи по безработице без учета сумм полученной заработной платы. Другие виды доходов учитываются в соответствии с требованиями Положения.
С 1 мая 2020 было предусмотрено повышение базовой нормы платы за услуги для получателей субсидий до 20%. Принятым постановлением отсрочено изменении базовой нормы до первого числа месяца, следующего за месяцем, в котором будет отменен карантин. Сейчас базовая норма платы субсидиантив составляет 15% среднемесячного совокупного дохода домохозяйства (базовая норма заложена в формулу расчета процента обязательной платы для получателей субсидии).
Кроме этого в период карантина запрещено прекращение предоставления жилищных субсидий, за исключением случаев, которые делают невозможным предоставление субсидии (например, смерть одинокого лица, переезд домохозяйства в другое жилое помещение).
Также на период карантина увеличены на 50% социальные нормативы в рамках которых предоставляется субсидия на оплату услуг централизованного водоснабжения и водоотведения, газоснабжения и электроснабжения для бытовых нужд (кроме отопления). Учитывая, что согласно постановлению КМУ от 11.03.2020 № 211 «О предотвращении распространения на территории Украины острой респираторной болезни COVID-19, вызванной коронавируса SARS-CoV-2» карантин установлен на всей территории Украины с 12 марта 2020 года, увеличенные социальные нормативы будут применены при расчете субсидии начиная с марта 2020 года. В апреле управлением будет осуществлен расчет субсидии на апрель и перерасчет субсидии за март 2020 года с учетом увеличенных нормативов.
За более подробной консультацией обращаться по адресу: ул. Героев Небесной Сотни, 23, телефон «горячей линии» управления по вопросам предоставления жилищных субсидий (095) 59-79-103 или на электронный адрес управления:
utszn1426@krm.gov.ua
Інформація для одержувачів соціальних виплат, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, щодо продовження терміну виплат без звернення громадян у період обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.
09.04.2020
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повідомляє.
02.04.2020 року набув чинності Закон України № 3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», далі - Закон.
На виконання Закону 03.04.2020 року листом Мінсоцполітики доведено до виконання програмне забезпечення для проведення масового перерахунку по продовженню строку виплати до 01.06.2020 року у раніше призначених розмірах державних допомог, по яким термін призначення закінчився з 01.03.2020 року.
На період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19), передбачених карантином, Законом врегульовано, зокрема питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги та пенсії, особам яким вона була призначена раніше:
- малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів ;
- на дітей одиноким матерям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів та на один місяць після дати його завершення ;
- на дітей, над якими встановлено опіку та піклування;
- особі, яка доглядає за хворою дитиною;
- особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу (термін дії МСЕК (ЛКК) закінчився в період з 12.03.2020 до 01.05.2020 року);
- дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
- внутрішньо переміщеним особам на проживання;
- особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особа, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги/пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю або та дітям з інвалідністю (термін дії МСЕК (ЛКК) закінчився в період з 01.03.2020 до 01.05.2020 року);
По вище вказаним видам допомоги автоматично без звернення громадян продовжено строк виплати допомоги у раніше призначеному розмірі до 01.06.2020 року.
Виплата одержувачам вище зазначених допомог буде здійснена у квітні (у додатковий період квітня – після 15.04.2020 року).
Після зняття обмежувальних заходів для прийняття рішення про подальше призначення допомоги усім заявникам необхідно надати заяви та передбачені документи, на підставі чого управлінням буде здійснено перерахунок допомоги на наступний період.
За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»:
(06264) 3-12-60, (095) 597-91-03 та на електронну адресу управління:
utszn1426@krm.gov.ua
Додатково інформуємо з питання виплати у квітні одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України COVID-19 у сумі 1000,00грн.
Згідно пункту 5 постанови КМУ від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» Міністерству соціальної політики та Пенсійному фонду України забезпечити проведення у квітні 2020 р. після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1 000 гривень окремим категоріям населення з числа:
одержувачів пенсії, розмір пенсійних виплат у яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;
одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);
одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
одержувачів тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
Просимо не турбуватися одержувачів соціальних виплат та дочекатися виплат вдома.
Урядом прийняті максимальні заходи для захисту громадян, які отримують державні соціальні виплати, для забезпечення їх найменшого пересування без крайньої потреби.
Почему уменьшается размер субсидии.
08.02.2020
В управление труда и социальной защиты населения массово обращаются граждане-получатели жилищных субсидий с вопросом: почему в декабря 2019 году они получили уменьшенную сумму субсидии по сравнению с другими месяцами.
Напоминаем, что жилищные субсидии назначаются при наличии разницы между размером платы за жилищно-коммунальные услуги и размером обязательного процента платежа.
Если в пределах установленного срока назначения субсидии изменяются размеры цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги управлением без обращений граждан осуществляется перерасчет размера субсидии с учетом новых цен и тарифов.
В течение отопительного сезона 2019-2020 ежемесячно меняется цена на природный газ (в октябре и декабре цена уменьшилась, а в ноябре и январе - выросла). Колебания цены на газ влияет на размер назначенных субсидий: с ростом цены увеличивается размер субсидии, а уменьшение цены на газ приводит к снижению размера субсидии. Особенно это ощущают жители частного сектора с индивидуальным газовым отоплением. И если увеличение размера субсидии вопросов почти ни у кого не вызывает, то снижение размера субсидии всегда вызывает волну вопросов со стороны ее получателей.
Например: домохозяйству с индивидуальным газовым отоплением и наличием газовой плиты, назначена жилищная субсидия на 48,87 квадратных метров. Социальный норматив потребления природного газа, в пределах которых государство предоставляет гражданам льготы или субсидии на оплату жилищно-коммунальных услуг, для этого домохозяйства составляет:
для индивидуального отопления - 4 куб. метра природного газа на 1 кв. метр отапливаемой площади в месяц в отопительный период;
для пользования услугами по газоснабжению при наличии газовой плиты при отсутствии централизованного горячего водоснабжения и газового водонагревателя - 5,4 куб. метра на одного человека в месяц.
В зависимости от особенностей регионов и типа зданий социальные нормативы пользования коммунальными услугами по индивидуальному отоплению определяются с учетом соответствующих корректирующих коэффициентов (в Донецкой области для одно-, двухэтажных зданий - 1,125, здания на три и более этажей - 0,82).
Таким образом, для указанного домохозяйства социальный норматив потребления природного газа составляет:
48,87 кв. м * 4 куб. м * 1,125 + 5,4 = 225,315 куб. м в месяц.
В расчет субсидии включается стоимость коммунальных услуг в пределах определенных социальных нормативов.
Стоимость 1 куб. м газа составляет: ноябрь 2019 - 6,841518 грн., декабрь 2019 - 6,0760838 грн., январь 2020 - 6,913992 грн.,
следовательно для расчета субсидии включена стоимость газа в пределах социальных нормативов потребления:
Ноябрь 2019: 225,315 куб. м * 6,841518 грн. = 1541,50 грн.,
Декабрь 2019: 225,315 куб. м * 6,0760838 грн. = 1369,03 грн.,
Январь 2020: 225,315 куб. м * 6,913992 грн. = 1557,83 грн.
При условии, что обязательный платеж домохозяйства определен в размере 250,00 грн., Сумма субсидии составляет:
Ноябрь 2019: 1541,50 грн. - 250,00 грн. = 1291,50 грн.,
Декабрь 2019: 1369,03 грн. - 250,00 грн. = 1119,03 грн.,
Январь 2020: 1557,83 грн. - 250,00 грн. = 1307,83 грн.
Из приведенных расчетов видно, что размер субсидии прямо пропорционально зависит от цены на природный газ - чем выше цена на газ, тем большую сумму компенсирует государство в виде жилищной субсидии ее получателям. В случае снижения цены на газ снижается и сумма жилищной субсидии.
За более подробной консультацией обращаться по адресу: ул. Героев Небесной Сотни, 23, телефон «горячей линии» управления по вопросам предоставления жилищных субсидий (095) 59-79-103.
Управление труда и социальной защиты населения
ул. Героев Небесной Сотни, 23
(ул. Лазо)
Маршруты
Автобус: 11, 16а
Маршрутка: 1, 2, 14, 14a, 22, 30, 31
Троллейбус: 2